معماری
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / با دمنوش های گیاهی مفرح گرم قلب آشنا شوید
مفرح گرم قلب
مفرح گرم قلب

با دمنوش های گیاهی مفرح گرم قلب آشنا شوید

با دمنوش های گیاهی مفرح گرم قلب آشنا شوید

مفرح گرم قلب

قلب

براى حفظ و نگهدارى قلب بايد از بوها و استنشاق روايح غيرمطبوع و خوردن غذاهاى سودازا و افكار متشنج و خيالات واهى بپرهيزند. و از استرس و هيجان و نگرانيهاى شديد و نيز از غم و اندوه و عوامل وحشت زا كه همگى موجب تند شدن ضربان قلب و فشارهاى روحى كه باعث درد و سوزش جلو قلب است دورى گزينند و آرامش خاطر را فراهم نمايند براى تقويت قلب بوئيدن روايح مطبوع چون عنبر، مشگ و سيب و گلاب مؤثر است .

درمان گیاهی مفرح گرم قلب

زعفران ۲/۵ گرم. مسطکی رومی و گل محمدی از هر کدام ۱۰ گرم؛ عود، سنبل، اسارون، قرنفل، جوز هندی، هل سبز، هل سفید، هیل قرابی و بسباسه از هر کدام ۵ گرم همه را مخلوط کنید و نرم بسایید سپس با ۲۵۰ گرم عسل مخلوط کنید. صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

 تقويت كننده نيروى قلبى 

عنبر 5 گرم
مصطكى 10 گرم
عود 5 گرم
در آب طلا و عسل حل كرده روزى سه قاشق مرباخورى ميل نمايند.
اگر به اين فرمول ياقوت و مرواريد از هر كدام يك گرم و نبات 10 گرم اضافه نمايند بهتر است ، ناگفته نماند كه بيشتر بيماريهاى قلبى در تعقيب ابتلاء به بيماريهائى چون روماتيسم مفصلى و گلودردهاى شديد، بيماريهاى مزمن ريه و عفونت هاى كليوى و غيره به وجود ميآيد.
در طپش و خفقان قلبى كه بيشتر در تعقيب هيجانات ، شكنجه هاى شديد روحى ، غصه فكر زياد توقف در هواى بسيار گرم مانند حمام و تشنه ماندن به مدت زياد در هواى گرم به وجود مى آيد، سكنجبين و گلاب و يا شربت ليمو شربت نارنج ، شربت سيب ، شربت سنبل ، مرباى سيب ، مرباى به مفيد واقع مى شود.
شربت گاوزبان ، شربت بادرنجويه ، شربت عود، كه با مشك و زعفران يا سنبل و عنبر و گل سرخ تواءم باشد نافع است (شربت مقوى قلب : شربت سيب با عرق گل گاوزبان يا گل گاوزبان ، درونج ، زرنباد را برابر انتخاب كرده نرم سائيده در شربت يا كمپوت سيب حل كرده روزانه ميل نمايند) شربت قرنفل ، عرق بيدمشگ و گلابى همگى مفرح قلب هستند.

همچنین ببینید

گرفتگی صدا

بهترین راه درمان گرفتگی صدا در طب سنتی..!

بهترین راه درمان گرفتگی صدا در طب سنتی..! گرفتگی صدا تارهای صوتی که نوارهای کوچک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *