معماری
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / با دمنوش پامچال ( پنج انگشت ، پنج برگ ) میگرن را درمان کنید..
دمنوش پامچال
دمنوش پامچال

با دمنوش پامچال ( پنج انگشت ، پنج برگ ) میگرن را درمان کنید..

با دمنوش پامچال  ( پنج انگشت ، پنج برگ ) میگرن را درمان کنید..

دمنوش پامچال  ( پنج انگشت ، پنج برگ )

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی دمنوش پامچال ( پنج انگشت ، پنج برگ ) است.دمنوش پامچال ( پنج انگشت ، پنج برگ ) گیاه خزنده پایایی است با ریزوم چوبی که با خزیدن ساقه های آن که تا یک متر می رسد و نازک، کرکدار و اغلب به رنگ مایل به قرمز است تکثیر مییابد. محل بندها ایجاد ریشه های نابجا می کند.

قسمت مورد استفاده: گیاه شکوفه دار خشک شده و ریشه آن،

طبیعت (مزاج): گرم

خواص درمانی دمنوش پامچال:

طعم آن تلخ است. ضد تشنج و در بیماری های هیستری و تشنج های اطفال مصرف می گردد.

درمان بی خوابی: برای رفع بی خوابی اگر دچار آن شده اید باید ۱۵ تا ۲۰ گرم به اندازه مساوی از ریشه و گل پامچال طبی را که خشک کرده اید با نیم لیتر آب سرد در ظرفی ۲۰ دقیقه بخیسانید بعد با حرارت ملایمی آن را بجوش بیاورید و بگذارید ۲ تا ۳ دقیقه بجوشد سپس آن را خاموش کنید و ۱۰ دقیقه بگذارید دم بکشد وقتی ولرم شد آن را صاف کنید و هر روز سه فنجان از آن را بنوشید خواب راحتی برای شما فراهم خواهد کرد.

درمان میگرن

نحوه  آماده سازی و مصرف دمنوش:

مقدار 20 گرم از گیاه پامچال مقدار ۲۰ گرم از گیاه پامچال را به مدت ۱۵ دقیقه در ۳ لیوان آب خیسکرده و بعد ۳ دقیقه میجوشانیم و سپس ۱۰ دقیقه آن را دم می کنیم و دمنوش را صاف کرده و آن را با عسل شیرین کنید و هر روز یک فنجان از آن را بعد از غذای اصلی بنوشید، در تسکین سردرد و مخصوصاً میگرن فوق العاده مؤثر است. شومل فرانسوی ریشه آن را در انواع تشنج ها تجویز میکند و عقیده دارد که به خوبی آن امراض را معالجه می کند و مقدار ۲۰ تا ۲۵ گرم در یک لیتر آب ۱۵ دقیقه جوشانده شود. گلهای پامچال دارویی مؤثر برای سرفه های مزمن، زکام های مغزی، تب را میبرد و برای سردرد و نیمه سر «میگرن» نافع است.

همچنین ببینید

سرکه انگبین

با طرز تهیه سرکه انگبین در طب سنتی آشنا شوید…

با طرز تهیه سرکه انگبین در طب سنتی آشنا شوید… سرکه انگبین انگبین مواد شیرینی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *