معماری
خانه / بیماریهای کلیه ومجاری ادرار / برای درمان سنگ صفرا چه کنیم!!
درمان صفرا
درمان صفرا

برای درمان سنگ صفرا چه کنیم!!

برای درمان سنگ صفرا چه کنیم !!

۱. کسانی که سنگ کلیه دارند نمک کم مصرف کنند.

۲. جهت درمان اسهال صفراوی ۵ گرم ارزن را در ۲۰۰ سی سی آب جوشانده به ۳ نوبت میل کنند.

۳. کسانی که سنگ صفرا دارند و یا نمی خواهند مبتلا به سنگ صفراشوند سویا را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

۶. برای دفع سنگ کیسه صفرا برگ شاهدانه، دم گیلاس و کاکل ذرت را به طور مساوی مخلوط کرده ۱۰ گرم با ۳ لیوان آب جوشانده تا ۲ لیوان باقی بماند سپس به ۲ نوبت بنوشند.

قهوه مسکن حدت صفر است.

. خوردن مالت جو از ساخته شدن سنگ صفرا جلوگیری می کند.

۰ خوردن ماش التهاب صفرا را از بین میبرد.

علایمی ‌مانند دردشكم، نفخ، تهوع و استفراغ می‌توانند مشكلی در این عضو بدن را نشان دهند؛ عضو كوچكی که در هضم چربی‌ها دخالت دارد ولی مانند قلب، كلیه و كبد جزو ارگان‌های ضروری بدن نیست و می‌توان در صورت بروز مشكلی مانند سنگ کیسه صفرا، آن را با عمل جراحی از بدن خارج كرد. متخصصان تغذیه می‌گویند توصیه‌هایی وجود دارد که اگر بیمار آنها را رعایت کند، می‌تواند مشکلات صفراوی‌اش را به حداقل برساند.
سنگ كیسه‌ صفرا, كیسه‌ صفرا, دردشكم
1. به فکر رژیم لاغری باشید: سنگ كیسه‌صفرا در زنان 2 برابر مردان دیده می‌شود و البته آنهایی كه سابقه خانوادگی و بالای 40 سال سن دارند و به اضافه‌وزن و چاقی مبتلا هستند، بیش از دیگران مستعد ابتلا به این مشکل‌‌اند بنابراین اولین نكته‌ای كه باید برای پیشگیری و بهبود سنگ كیسه‌صفرا به آن توجه کرد، رفع اضافه وزن و چاقی است.
سنگ كیسه‌ صفرا, كیسه‌ صفرا, دردشكم
2. چربی کمتری بخورید: افرادی كه از رژیم‌های غذایی سرشار از چربی حیوانی پیروی می‌كنند، احتمال زیادی دارد كه به این مشکل مبتلا شوند بنابراین محدود كردن چربی‌های حیوانی در برنامه‌غذایی می‌تواند هم اقدامی پیشگیرانه باشد و هم بهبوددهنده.بهتر است مصرف مواد غذایی منبع كلسترول مانند میگو، تخم‌مرغ و دل و جگر را به حداقل برسانید.
سنگ كیسه‌ صفرا, كیسه‌ صفرا, دردشكم
3. میوه‌ و سبزی بیشتری بخورید: این گروه از مواد غذایی سرشار از فیبر هستند و دریافت فیبر می‌تواند بهبوددهنده وضعیت بیماری باشد. در روز حداقل 5 واحد میوه و سبزی تازه میل كنید.

همچنین ببینید

سنگ کلیه

چگونه می توان از سنگ کلیه پیشگیری کرد؟

 چگونه می توان از سنگ کلیه پیشگیری کرد ؟ بیماری سنگ کلیه قابل پیشگیری است. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *