معماری
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / برای درمان موخوره از گیاهان دارویی استفاده کنید؟
موخوره
موخوره

برای درمان موخوره از گیاهان دارویی استفاده کنید؟

برای درمان موخوره از  گیاهان دارویی استفاده کنید؟

موخوره چیست؟

مویی که خشک و شکننده میشود و بر اثربی قوه گی سر، فاق میخورد، موخوره نام دارد. موخوره به علت شستن زیاد، شانه زدن بیش از حد، پوشاندن موها بوسیله  کلاه یا روسری هایی که جنس پلاستیکی دارد، در اثر به کار بردن سشوار، در اثر شستشو با صابون یا شامپوها نامناسب و غیره ایجاد می شود.

  راه درمان موخوره 

با رعایت نکات فوق و مصرف دارو مؤثر از این مشکلینجات خواهید یافت. ابتدا تا هر کجا مو که فاق خورده است باید چیده شود و بعد قهوه ای خام، نخود خام، تخم خشخاش و رناس را مخلوط وبسایید. بعد بازرده  تخم مرغ خمیر کرده و شب بر سر ببندید و صبح با آب گرم بشویید، پس از خشک کردن موها را با روغن زیتون بودار و خالص چرب کنید. سپس با پارچه یا کلاه سر را تا هشت ساعت بپیچید تا بو روغن زیتون در موها بماند و باعث شود که مو نرم شده و موخوره از بین برود. ضمناً می توانید هر روز موها را با آب شنبلیله نمناک کنید و به شدت شانه زنید. در حمام نیز می توانید لعاب ختمی، لعاب اسپرزه و آب برگ چغندر تازه را با هم مخلوط کنید و سر را بشویید. توضیحاً خوردن آب جوشانده پوست چلتوک برنج و یا سوپ سبوس برنج با ماست شیرین تازه مفیدخواهد بود.

• مرزنجوش، افستطین و انجره از هر کدام ۵ گرم، گل گندم و برگ درخت شفتالو از هر کدام ۱۵ گرم، پیاز عنصل خشک ۵ گرم، همه را نیم کوب کرده و با یک لیوان اب و یک استکان سرکه مخلوط کنید و بجوشانید و هر روز آب آن را بر موها بمالید.

• پنج گرم مرمکی را در یک فنجان سرکه مخلوط کنید و کمی بجوشانید و بر موها بمالید.

• هرگاه به حمام می روید ۵۰ گرم گل گندم را با ۵ حبه سیر بجوشانید و آب آن را صاف کنید و کمی سرکه با آن مخلوط نموده و موها را بشویید.

درمان موخوره با سرکه سیب:

موخوره بیشتر در موها خشک یا شکننده دیده می‌شود و زیبایی و سلامت موها را هدف قرار می‌دهد. بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل این است که هر از گاهی نوک موهایتان را بزنید تا مو خوره‌ها از بین بروند. استفاده از ماسک‌ها خانگی و طبیعی می‌تواند موثر باشد و شما را از شر این مزاحم‌ها خلاص کند. برای این کار به سه قاشق غذاخوری روغن زیتون، دو قاشق غذا خوری سرکه سیب، سه قاشق غذاخوری عسل و دو قطره افشره خوراکی رزماری نیاز دارید. ترکیبات ذکر شده را داخل ظرف کوچکی مخلوط کنید. ماسک تهیه شده را روی موهایتان بگذارید و کمی ماساژ دهید سپس موهای‌تان را با یک حوله یا دستمال ببندید. اجازه دهید ماسک به مدت ۲۰ دقیقه روی سرتان بماند سپس موهایتان را شست‌وشو دهید.

 معرفی شامپو موخوره:

شامپو موخوره آردن هرباسنس مخصوص موها شكننده، آسيب پذير و داراي موخوره ، بر پايه كمپلكس تقويت كننده ترميم كننده كراتين، عصاره ها گياهي زيتون و انبه همراه با جاذب ها اشعه ماوراى بنفش نور خورشيد (UV Filter) و ويتامين E وپرو ويتامين 5 B ، چربي طبيعي مورد نياز موها را بدون ايجاد سنگيني در آنها تامين نموده و سبب بازسازي ساختمان موهاآسيب ديده و داراي موخوره ميگردد. مواد موثر موجود در اين شامپو با نفوذ به داخل كوتيكول ها آسيب ديده موجب ترميم آنها گرديده و با تقويت ساختمان مو و افزايش استحكام آنها از بروز شكنندگي و موخوره ممانعت به عمل مي آورد. با مصرف اين فرآورده موها لطافت، استحكام و براقيت طبيعي خود را بازيافته، مقاوم، درخشنده و حالت پذير ميگردند.

همچنین ببینید

جوش های التهابی

راه درمان جوش های التهابی چیست؟

راه درمان جوش های التهابی چیست؟ جوش های التهابی کومدون ها میتوانند بدون ان که …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *