معماری
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / جایگاه زالو در ایران امروز
زالو
زالو

جایگاه زالو در ایران امروز

جایگاه زالو در ایران امروز

کشور ما دارای ذخایر بسیار زیادی از این جانور است و با داشتن تجربیات بسیار گرانقدر و طولانی در این زمینه، متأسفانه با روش زالو درمانی بیگانه است. در کشور ما از این نعمت خدادادی برای رفع آلام و دردها استفاده مطلوب نمی شود، در حالی که ایران می تواند یکی از مراکز زالو درمانی دنیا باشد. در بین گونه های زالوی پزشکی بهترین نوع آن نوع شرقی است که زالوهای موجود در ایران از این نوع است.

در حال حاضر تنها در شهر تهران در برخی بیمارستانهای فوق تخصصی، جراحان مشهور و صاحب سبک، در جراحی های ترمیمی خود از زالو درمانی کمک می گیرند. همچنین در مؤسسه تحقیقات حجامت ایران نیز از روش های زالودرمانی استفاده می شود.

تا کنون در جهان سه هزار مقاله علمی پیرامون زالو و زالو درمانی ثبت شده که در مؤسسه تحقیقات حجامت ایران دو هزار و پانصد مقاله آن بهفارسی ترجمه شده است.

در طب عاميانه نيز زالو در كوچه و بازار به فروش مي رسيده و تا حدود 30سال قبل، همه مي دانستند كه براي علاج زخم چركين و دمل بهترين درمان زالواندازي است. يا براي پيشگيري از فساد دهان و لثه و داشتن دندانهاي محكم بايد بناگوش را زالو گذاشت.

مخبرالسلطنه در كتاب خاطرات و خطرات حكايتي جالب نقل مي كند: «جهانگيرخان وزير صنايع دچار قانقاريا شد و دكتر تولوزان فرانسوي (پزشك مخصوص دربار) دستور به قطع پاي ايشان داد. جهانگيرخان با قطع پا مخالفت ورزيده و ميرزاحسن خان، جراح باشي محله را به بالين خان آوردند.

او پس از معاينه گفت به من 11 روز فرصت دهيد تا اين پا را معالجه كنم. ميرزاحسن در سه نوبت زالوي زيادي به پاي بيمار انداخت و پس از 11روز از وي دعوت كردند كه پا را ملاحظه كند. تولوزان وقتي پا را ديد، بهبود آن را تأييد كرد و از اينكه قبلابه ميرزاحسن ناسزا گفته بود معذرت خواهي كرد و 200تومان به ميرزاحسن داد.»
ديدگاه حكيم جرجاني پيرامون زالودرماني:
جرجاني معتقد است بهترين زالو، زالوي موجود در آب هاي پاكيزه است و شكل او بايد همانند دم موش باشد و شكم او سرخ و پشت او سبز و سرش كوچك باشد و او نيز معتقد است منفعت زالو بيشتر در بيمارهاي پوستي مانند ريش بلخي، قوبا، سعفه و… است.

همچنین ببینید

زيره پلو

زيره پلو در طب سنتی

زيره پلو در طب سنتی مواد لازم مواد لازم برای تهیه  «زیره پلو» به شرح …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *