معماری
خانه / دسته‌بندی نشده / حسادت را با مرزنجوش کنار بگذارید …..!!!
حسادت
حسادت

حسادت را با مرزنجوش کنار بگذارید …..!!!

حسادت را با مرزنجوش کنار بگذارید …..!!!

حسادت چیست ؟

یک خصلت که در انسان وجود دارد این است که هرچه دارد به آن قانع نمی گردد و مدام در فکر و تلاش است که بهتر از آن یا بیشتر از آن را داشته باشد.

از طرف دیگر در صورتی که مشاهده کند که فلانی از اوبالاتر است یا بهتر می داند یا بهتر عمل می کند یا وضع بهتری دارد یا فلان چیز را دارد که خودش ندارد به او و آنچه مشاهده نموده است غبطه می خورد. البته غبطه خوردن گاهی بد نیست چون ممکن است انسان را به تلاش و پیروی از بهترین بودن یا بهترین زندگی را داشتن بکشاند. ولی گاهی افراد تنگ نظر بوده و آنچه را که خود از آن بی بهره هستند، بهره مندی از آن را برای دیگری نیز نمی پسندند و تحملش برایشان بسیار سخت و ناراحت کننده است و گاهی نیز تلاش می کنند تا او هم مانند خودشان از آن چیز بهره مند نشود یا آن را از دست بدهد. این مرام و کردار زشت و ناپسند را حسادت می نامند.

ویژگی حسادت 

در الگوى حسادت، غالبا نوعى ترس نيز وجود دارد; زيرا حسود گاهی احساس می كند كه ديگرى عاطفه شخص مورد علاقه او را نسبت‏ به وى به خطر انداخته است و يا موقعیت ، مقام و یا چیزی را كه او انتظار رسيدن به آن را داشته، ديگرى احراز كرده است.

در فارسي به حسد، رشک مي گويند حسود با رفتارهايي که در جامعه نسبت به ديگري نشان مي دهد، بدخواهي و آرزوي زوال نعمت محسود را مي خواهد. اگر چه شايد خودش هم آن نعمت را داشته باشد. حسود معمولا سعي دارد تا با بي اعتنايي و انتقاد از رقيب، او را از صحنه بيرون کند تا موقعيت خودش را مستحکم کند.بيشتر افراد منفي باف از اين دسته هستند.
درواقع بزرگترین مشکل افراد حسود این است که مفروضات مبالغه آمیزی در باره زندگی و شرایط دیگران می سازند، خوبی ها و شادکامی  آنان را بزرگ نمایی می کنند و مشکلات و سختی  زندگی آنها را نادیده می گیرند. سراسر زندگی فرد را در نظر نمی گیرند و فقط به بخشی که در حال حاضر قرین شادکامی است می چسبند، در حالی که در این بخش هم اطلاعات آنها صرفا ظاهری است . در مجموع افراد حسود تصویری صحیح و واقعی از زندگی خود و دیگران ندارند و اطلاعات دریافتی از موقعیت را تحریف می کنند.

درمان حسادت 

اگر شما در وجود خود حسادت را احساس کردید و به طور عادی نتوانستید بر آن غالب شوید و خود را راضی نگهدارید، خوب است که روزی یک بار، هر بار یک قاشق غذاخوری مرزنجوش را مثل چای حدود ۲۰ دقیقه دم کرده سپس آب آن را صاف و شیرین کنید و بنوشید. مصرف این دارو به طور مداوم در حل مشکل مؤثر خواهد بود.

همچنین ببینید

فواید زالو درمانی

از فواید زالو درمانی چه میدانید؟!

از فواید زالو درمانی چه میدانید؟! داروها و مواد بهداشتی تهیه شده از زالو بدن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *