معماری
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / سرطان رحم دهانه رحم چیست؟؟
سرطان رحم
سرطان رحم

سرطان رحم دهانه رحم چیست؟؟

سرطان رحم دهانه رحم چیست؟؟

سرطان رحم

در مورد سرطان رحم قبل از این که باعث گرفتاری اعضای دیگری شود بایستی تحت عمل جراحی قرار گرفت و قبل از عمل می توان برای کم شدن ورم و قدرت پیشروی و کم شدن حجم آن از داروهای گیاهی به شرح زیر استفاده کرده:

۱- شستشو با آب اسپرزهای که در آن یک قطعه ورق سرب نازک حل شده باشد.

۲-از جوشانده تخم شنبلیله، آویشن، بابونه، تخم کتان و برگ کلم برای شستشو رحم استفاده کنید.

۳- مسهل ضد سودا مصرف شود.

۴- اگر عفونتی همراه باشد با آب جوشانده برگ خطمی، گل بنفشه، برگ کلم و تخم کتان شستشو کنید و یا به عنوان حمام دارویی جوهر سرب را با گشنیز و آب کاهو حل کرده و با آن شستشو دهید.

علائم سرطان رحم

 •  نارگیل ساییده یا قرنفل و مازو ساییده یا تخم هندوانه تلخ (حنظل) یا هلیله  سیاه و پوست هلیله  زرد یا گل سرخ یا آمله یا بادمجان را ریزریز کرده و در سایه خشک کنید، سپس نرم بسایید یا بسباسه، قرنفل یا آب خرفه یا تخم ترشک ساییده یا پوست درخت نارنج و زعفران و دارچین و یا زاج و فوفل، این داروها را هریک که در دسترسی باشد، جوشانده و روزی چند مرتبه با آب آن شستشو کنید، یا اینکه جفت بلوط، گلنار، فوفل و مازو از هر کدام ۵گرم، همه را جوشانده و در طول روز چند مرتبه شستشو دهید.
 • فوفل، مصطکی بی رنگ کابلی و عاقرقرها را کوبیده و خمیر کرده و با پنبه به صورت شیاف استعمال کنید
 • در زناني که در سنين باروري هستند لايه داخلي رحم هر ماه رشد مي کند و جدارش ضخيم مي شود تا براي بارداري آماده شود . اگر زن باردار نشود ، بافت ضخيم شده ، همراه با خون از راه مهبل به بيرون مي ريزد که اين حالت را قاعدگي گويند .
  تومورهاي رحم يا خوش خيم هستند و يا بد خيم
  تومورهاي خوش خيم
  مهمترين تومور خوش خيم ، فيبروم رحم است .
  فيبروم ها شايع ترين تومور خوش خيم رحم هستند . اين تومورها بيشتر در حدود ۴۰ سالگي پيدا مي شوند . يک زن ممکن است در يک زمان چند فيبروم داشته باشد . در بيشتر موارد فيبروم علائمي ندارند و احتياج به درمان هم ندارند ولي بايد توسط پزشک کنترل شوند . بر حسب اندازه و محل تومورها ،‌ بعضي مواقع علائمي وجود دارد . اين علائم عبارتند از :
  خونريزي نامنظم
  ترشح
  تکرر ادرار
  وقتي فيبروم ها سبب خونريزي شديد شوند و با فشار روي اعضاي مجاور ايجاد درد کنند درمان جراحي و يا طبي انجام مي گيرد . وقتي زن به سن يائسگي مي رسد ، فيبروم ها کوچک مي شوند و در پاره اي موارد خود بخود از بين مي روند .
  تومورهاي بدخيم
  اين تومورها بافتها و اعضاء مجاور را مورد حمله قرار ميدهند . اين تومورها همچنين از راه جريان خون و لنف به تمام نقاط بدن منتشر مي شوند . سرطان رحم به استخوانها ، ريه ها و کبد انتشار مي يابد .

همچنین ببینید

مرطوب کننده پوست

پوست خشک را این گونه مرطب کنید!!

پوست خشک را این گونه مرطب کنید!! مرطوب کننده های پوست خشک شما ممکن است …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *