معماری
خانه / درمان بیماریها با سرد نوشها و دمنوشهای گیاهی / طرز تهیه سکنجبین سیر در طب سنتی
سکنجبین سیر
سکنجبین سیر

طرز تهیه سکنجبین سیر در طب سنتی

طرز تهیه سکنجبین سیر در طب سنتی

سکنجبین سیر

از این سکنجبین برای کنترل سیاتیک استفاده می کنند.

دانه های سیر ۱۸۰ گرم، سرکهٔ کهنهٔ انگوری ۵۰۰ گرم و قند ساییده ۷۵۰ گرم. سیر را خرد کرده با ۲۵۰ گرم سرکه به مدت ۴ روز در ظرف بلوری بخیسانند و با فشار صاف کنند، مابقی سرکه را روی تفالهٔ باقیمانده پس از صاف کردن، میریزند و پس از ۴ روز آن را مجدداً صاف کنند. و دو صاف کرده را مخلوط کرده سپس قند ساییده را به آن اضافه می کنند تاحل شود.

مقدار مصرف از این سکنجبین CC ۲۰-۳۰ در روز است.

دانه ‏هاى سير 180 گرم، اسيد استيك آبدار 500 گرم، قند 750 گرم، سير را خرد كرده در 250 گرم اسيد استيك آبدار مدت چهار روز در ظرف بلورى‏ مى‏خيسانند و با فشار صاف مى‏كنند و ما بقى اسيد استيك را روى تفاله مى‏ريزند و پس از چهار روز با فشار صاف مى‏كنند و دو صاف شده را مخلوط مى‏كنند. وزن آنها بايد در حدود/ 500 گرم باشد سپس قند را با آن مخلوط كرده و به هم مى‏زنند تا حل شود. مقدار خوراك اين سكنجبين 30- 20 گرم روزانه است. و براى كنترل سياتيك نافع است.

به منظور وقوف خواننده گرامى به شمه‏اى از فعاليتهاى تحقيقاتى جديد كه درباره سير در جهان انجام مى‏شود، شرح زير كه بازگوكننده گوشه‏اى از اين فعاليتها است و ضمن آن به تلاش وسيعى كه براى دست‏يابى به خواص سير مى‏شود، اشاره دارد در اينجا ذكر مى‏شود.

بوى سير در تمام قسمتهاى مختلفه بيمارستان دانشگاهى جورج تاون بيش از مقدارى بود كه براى دكتر گاراگزى‏ رئيس بخش بيماريهاى عفونى بيمارستان قابل تحمل باشد، ولى به ‏هرحال چون اين بو به توصيه خود او در جريان مصرف سير ايجاد مى‏شد ناچار تحمل مى‏كرد.

در بشقابهاى كوچك بلورى آزمايشگاه سير ديده مى‏شد. پوست دنده‏هاى سير به مقدار زيادى در سطل آشغال ريخته شده بود و بوى سير در فضاى آزمايشگاه چنان پيچيده بود كه بى‏اختيار آب از چشمان همه سرازير مى‏كرد. زيرا در اين آزمايشگاه نمونه‏هاى خون و ادرار انسان از نظر وجود علايم عفونت بررسى مى‏شد و حتى در اطاق انتظار بيماران نيز بوى قوى سير فضا را پر كرده بود.

پزشك اين بيمارستان كه متخصص معروف آنتى‏بيوتيكها بود براى بررسى آثار مصرف سير براى رفع عفونتها به جاى آنتى‏بيوتيكهاى صناعى چنان مشغول بود كه گويى از حس بويايى خود مرخصى گرفته است.

سير ماده گياهى است كه انگلها و منشأ عفونتها را فرارى مى‏دهد ولى به‏هرحال بوى مطبوعى ندارد و اين بيمارستان نيز بوى بد گرفته است.

در اين موقع بى‏اختيار دكتر ونسان گاراگزى‏ مدير بخش بيمارى‏هاى عفونى بيمارستان و استاد دانشكده پزشكى دانشگاه جورج تاون، خطاب به دكتر ادوارد رئيس بخش ميكروب‏شناسى بيمارستان گفت واقعا بوى خيلى تندى است؟ دكتر ادوارد كه معمولا شخصا به بازار و سوپرماركت مى‏رود و براى انتخاب و خريد سير اقدام مى‏كند، سيرها را پس از پوست كندن كوبيده و عصاره آن را روى باكترى‏هاى‏ بيمارى‏زا در ظرفهاى آزمايشگاه مى‏ريخت چون مشاهده كرده بود كه چطور پس از ريختن سير سريع باكتريها از بين می رفتند

در جواب سؤال دكتر گاراگزى گفت كه بله صحيح است آقاى دكتر گاراگزى سير بوى تندى دارد ولى چه مى‏شود كرد زيرا همين بوى تند سير است كه اين‏طور سريع باكترى‏ها را كشته است و به محض تماس عصاره سير با باكترى‏هاى بيمارى‏زا طورى نابود شده‏اند كه گويى باكتريها در محلول كشت حل شده‏اند. هر دو پزشك در مكتب پزشكى جديد درس خوانده بودند و عادت داشتند كه فقط به آثار داروهاى شيميايى مصنوعى اعتماد داشته باشند و تكيه كنند و حالا مشاهده آثار شفابخش و ميكروبكش مواد غذايى معمولى طبيعى مانند سير براى آنها درعين‏حال تعجب‏ انگيز و لذت‏بخش بود.

تصور اينكه اين‏گونه آثار شفابخش منحصر به سير نيست و در تمام سبزى‏ها و ميوه‏ها و دانه‏ها و خلاصه تمام مواد خوراكى معمولى طبيعى و همچنين اغلب گياهان اين‏گونه آثار وجود دارد و در نتيجه چه گنجينه وسيع و بى‏انتهايى از انواع مواد شفابخش طبيعى به آسانى در دسترس بشر قرار دارد، براى آنها لذت‏بخش‏ترين دست‏آوردهاى تحقيقاتى به شمار مى‏رفت و اين كه با خوردن انواعى از خوراكى‏هاى طبيعى درعين‏حال كه انسان رفع گرسنگى مى‏كند اگر از انواع مناسبى انتخاب شده باشد و با روش مناسبى تهيه و مصرف گردد از حمله اغلب بيمارى‏ها مصون مى‏ماند خود از بزرگترين دست‏آوردها میباشد.

همچنین ببینید

سکنجبین گل سرخ

سکنجبین گل سرخ را چگونه تهیه کنیم …؟؟

سکنجبین گل سرخ را چگونه تهیه کنیم …؟؟   گل سرخ چیست ؟ گل سرخ …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *