معماری
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / علت به وجود آمدن جوشهای سر سفید چیست؟
جوشهای سر سفید
جوشهای سر سفید

علت به وجود آمدن جوشهای سر سفید چیست؟

علت به وجود آمدن جوشهای سر سفید چیست؟

جوشهای سر سفید

جوش های سر سفید یا کومدونها ی سربسته چنین به نظر می رسند که نوعی جوش های چرکی باشند، در حالی که چنین نیست. وقتی میکروكومدونها بزرگ می شوند، از آنجایی که تورم  در قسمت پشت انسداد و افزایش می یابد این کومدونها قابل مشاهده می شوند. اگر این انسداد اولیه کاملاً در عمق منفذ پوستی قرار داشته باشد، دهانه منفذ که به پوست باز می شود هم چنان بسته باقی خواهد ماند  ، این وصعیت با بروز جوش های سرسفیدی خواهد شد که میتوان آنها را بر روی پوست مشاهده کرد.

درمان جوشهای سفید 

تا بحال درمانها و روشهای زیادی برای از بین بردن جوشهای صورت از سوی اشخاص و مراکز مختلف ارائه شده ، که اشکال مختلفی داشته از قبیل انواع کرم ، ماسک و… اما باید دقت داشت هر مشکلی دارای علتی میباشد و تا زمانی که علت اصلی برطرف نشود ، مشکل همچنان باقی خواهد بود – در مورد جوشهای صورت هم همین قاعده جاری میباشد و جوش زدن پوست علتی دارد !!! حال سوال اینجاست که علت اصلی بروز جوش سرسفید چیست ؟ در پاسخ به این سوال گفته میشود علت اصلی جوشهای سرسفید مواد زائدی هستند که در اثر مصرف مواد غذایی غیرطبیعی مخصوصا روغنهای غیرطبیعی به بدن وارد میشوند. (روغنهایی که با عنوان نباتی مایع یا جامد عرضه میشوند اما در واقع طبیعی نیستند و دارای پارافین زیادی هستند.

مواد زائد این روغنها به کبد وارد شده و سبب مشکلات زیادی برای شخص میشوند- در سنین جوانی چون کبد قدرت بیشتری در دفع مواد زائد دارد این مواد را بصورت جوش از پوست خارج میکند اما در سنین بالاتر، اکثر همین مواد روی کبد رسوب کرده و منجر به بیماری کبد چرب میشوند همچنین در بعضی افراد همین مواد در بدن حرکت کرده و باعث گرفتگی عروق میشوند.

اشتباهی که در میان مردم رایج است اینکه میگویند عامل اصلی جوشها خوردن چیزهای باطبع گرم میباشد اما در واقع اینطور نیست عامل اصلی جوشهای سرسفید مواد زائد روغنها میباشد اما گرمیجات چون هیجان خون را زیاد میکند و خون را منبسط میکند زمینه ای فراهم میشود تا جوشها زودتر و بیشتر خارج شوند .

همچنین ببینید

چگونه میتوان راش جلدی پیچک سمی را از بلوط سمی تشخیص داد؟

چگونه میتوان راش جلدی پیچک سمی را از بلوط سمی تشخیص داد؟

چگونه میتوان راش جلدی پیچک سمی را از بلوط سمی تشخیص داد؟ راش جلدی پیچک …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *