معماری
خانه / مغز و سیستم اعصاب / نوشابه کومبوچا تقویت کننده مخ شماست ….
مخ
مخ

نوشابه کومبوچا تقویت کننده مخ شماست ….

نوشابه کومبوچا تقویت کننده مخ شماست ….

مخ چیست ؟

مُخ بزرگترین بخش مغز است که وزن مجموع دو نیمکرهٔ آن در انسان به ۱۵۰۰ گرم می‌رسد و توانایی ادراک ، یادسپاری ، یادگیری ، و عملکرد هوشمندانه را دارد.

دو نیمکره مخ

بزرگ‌ترین بخش مغز مخ است كه از دو نیمكره ظاهرا شبیه به هم تشكیل شده است.
دانشمندان در گذشته معتقد بودند عملكرد این دو نیمكره نیز مثل ظاهرشان به هم شبیه است اما بعدها به این نتیجه رسیدند كه وظیفه هر نیمكره با نیمكره دیگر متفاوت است.

هر انسانی توانمندی‌ دارد كه با پرورش دادن و شكوفا كردن شان می‌تواند در زمینه‌ مختلف زندگی موفق شود، این كه شما چه نوع توانمندی‌ داشته باشید بسته به میزان فعال بودن نیمكره‌ مغزی شماست، یعنی بسته به این كه نیمكره راست مغز شما فعال‌تر باشد یا چپ‌تان، نوع توانمندی‌، علایق و رفتارتان متفاوت است.

نیمکره چپ مخ 

نیمكره چپ مغز ، سمت راست بدن را كنترل می‌كند. آدم‌هایی كه نیمكره چپ قوی‌تری دارند معمولا عاشق ریاضیات و فلسفه می‌شوند. آنها استادان تجزیه و تحلیل هستند و به‌راحتی می‌توانند اعداد و ارقام را به خاطر بسپرند. آنها منطقی، منظم و سخنور هستند اما اگر از آنها بخواهید مقوله‌ای را با مثال و شكل برایتان تعریف كنند گیج و ناتوان می‌شوند، چون كلمات را بهترین روش انتقال مفهوم می‌دانند، اما با این همه ویژگی‌ خوب ممكن است در موسیقی و نقاشی و راه‌ خلاقانه چندان با استعداد نباشند.

نیمکره راست مخ 

نیمكره راست مغز مسوولیت هدایت سمت چپ بدن را برعهده دارد. این نیمكره مركز حس لامسه، درك سه بعدی اشیا، تصاویر، مقررات، رنگ، لحن و صداست و با توجه به توانمندی‌اش در درك تصاویر و به خاطر سپردن آنها قدرت تشخیص چهره‌ها را نیز دارد.
ما معما‌ها را با نیمكره راست مغز حل می‌كنیم و این نشان می‌دهد توانایی خلاقیت و كشف كردن هم به همین بخش مربوط است. این نیمكره مسوولیت رویاسازی را بر عهده دارد و توانایی ورزش و انجام حركات موزون را به ما می‌دهد.
میانه این نیمكره با هنر بسیار عالی است. آنها كه نیمكره راست قوی‌تری دارند معمولا هنرمندانی ذاتی هستند. استعداد موسیقی و هنرهایی مثل نقاشی و به طور كلی ذوق هنری به این بخش مربوط می‌شود. از همه مهم‌تر این است كه این نیمكره مركز احساسات و دوست داشتن در آدم‌ها نیز هست.

برای پرورش نیمكره راست مغز باید به یاد داشته باشید كه اگر همیشه بخواهید جدی و عاقلانه رفتار كنید، اگر بخواهید حق اشتباه كردن را از خود بگیرید، اگر بخواهید همه كارتان مورد پسند دیگران باشد و اگر بخواهید هر كاری را از روش معمولش انجام دهید دست این نیمكره را برای ترقی می‌بندید.

تقویت مخ

سیب درختی یا آب سیب، به شیرین و رسیده و خام یا آب آن، شیر گاو،عرق بهار نارنج، همچنین فندق بیشتر مصرف کنید و بعد از هر غذا یک فنجان نوشابه کومبوچا بنوشید.

بسیاری از خصوصیت‌ فردی ما به نیمكره‌ راست و چپ مغزمان بستگی دارند و بسته به این كه كدام یك از این دو توانمندتر باشند یا شما برای توانمندتر كردن كدام یك از آنها بیشتر تلاش كنید، نوع موفقیت‌ شما در زندگی رقم می‌خورد.
از همه مهم‌تر این است كه بدانید اگر برای افزایش توانمندی‌ این دو نیمكره تلاش نكنید، ممكن است با گذشت زمان دچار افت كاركرد شوید.

همچنین ببینید

ناتوانی وخستگی

اگر همیشه احساس خستگی میکنید بخوانید..!

اگر همیشه احساس خستگی میکنید بخوانید..! ناتوانی و خستگی  زمانی که شما احساس بسیار خوب …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *