معماری
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / همین حالا با موهای سفید خود خداحافظی کنید.
سفید شدن موی سر
سفید شدن موی سر

همین حالا با موهای سفید خود خداحافظی کنید.

همین حالا با موهای سفید خود خداحافظی کنید.

سفید شدن مو سر

در گذشته ظاهر شدن اولين موهاي سفيد به معني ورود آدمي به ميانسالي و پختگي تعبير مي‌شد، چنانچه موي سفيد احترام داشت و آن را نشانه بزرگي و باتجربگي معني مي‌كردند. اما امروزه در جامعه ما تعداد جواناني كه موهايشان زودتر از زمان طبيعي‌اش رو به سفيدي گذاشته در حال افزايش است كه برخي آن را از عوارض زندگي پراسترس و صنعتي معاصر مي‌دانند كه آثار خود را در سفيدي زودرس موي سر نمايان مي‌كند.

در گذشته سفيد شدن مو يكي از ويژگي‌هاي ارثي محسوب مي‌شد. گروهي نيز اين رخداد را در نتيجه افزايش سلول‌هاي مفيد خون توجيه مي‌كردند، اما امروزه اين عقايد و ديدگاه‌هاي مشابه آن به كلي رد شده‌اند. با اين حال هنوز هم بسياري از متخصصان پوست و مو نقش وراثت را در اين رخداد مقدم مي‌دادند.

بطور متوسط موها از سن 35‌سالگي شروع به سفيد شدن مي‌كند و موهاي ريش و سبيل زودتر از موي سر سفيد مي‌شوند و معمولا از ناحيه شقيقه شروع شده به سمت فرق سر پيشرفت مي‌كند و راهي براي پيشگيري از سفيد شدن در ميانسالان وجود ندارد اما هميشه سفيد شدن مو به‌دليل بالا رفتن سن نيست و بسياري از شرايط ديگر نيز موها را سفيد مي‌كنند.

درمان سفید شدن مو سر

هندوانه  ابو جهل 10 گرم،تخم مورد20گرم،  سماق 10 گرم ، وسمه10 گرم همه را نرم کوبیده با دو عدد تخم مرغ خوب به هم زنند شب به سر ضماد نمایند.

گل شقایق10 گرم ،درمنه 10 گرم، گل گردو 10 گرم ، وسمه 10 گرم ، همه را نرم کوبیده با دو عدد تخم مرغ خوب به زنند شب بر سر ضماد نمایند. به جای گل گردو از پوست سبز گردو می توان استفاده کرد.

عرق تارونه، عرق شنبلیله، عرق بید گیاه، عرق برگ گردو، عرق بهار نارنج، این مورد عرف بولاغ اوتی، دم کرده چلتوک برنج ،میران مصرف یک فنجان بعد از هر وعده غذا،

همچنین ببینید

کاربرد گیاهان دارویی

شناخت کلی از کاربرد گیاهان دارویی (قسمت دوم)

ترشح زهدان: بلوط، چای کوهی، مازو، عرق انجبار، بابونه، گردو، ریحان، کاکوتی، مرزنگوش، شاه اسپرم. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *