معماری
خانه / مغز و سیستم اعصاب / چه عواملی موجب کند ذهنی میشود؟
کند ذهنی
کند ذهنی

چه عواملی موجب کند ذهنی میشود؟

چه عواملی موجب کند ذهنی میشود؟

منطقه ی فهم در مغز در ثلث میانی ناحیه گیجگاه قرار دارد و ممکن است گاهی به مرض مبتلا شود که به آن بیماری کند ذهنی و یا دیرفهمی گویند. برای برطرف کردن این بیماری از خوراکی های زیر بیشتراستفاده کنید.

آب پرتقال، آب لیمو، آب دم کرده ی مربم   گلی، سیر، پیاز، سرکه، گلاب، باقلا، ماش،جو  فندق، بادام پوست کنده یا خلال بادام درختی، کشمش، مویز، انجیر، کنجد، مغز گردو، مغز سر مرغ، مغز سرماهی، میگو، آب دم کرده ی سنبل الطیب، نوشابه کومبوچا، مخلوط پودر زنجبیل و  عسل، خیار، رنده شده  سیب درختی قرمز با پوست آن مخلوط باکمی عسل، والک، مرزہ، خرفه، کرفس، گشنیز، چغندر، چوب چینی، پوست هلیله زرد.

علل قبل از تولد:

– علل وراثتى
بدين معنى که فرزندان، بسيارى از صفات و ويژگى‌ها را از والدين و اجداد خويش به ارث مى‌برند. پاره‌اى از صفات مربوط به جنبه‌هاى روانى و استعدادى است. کودکان هوش خود را از پدر و مادر به ارث مى‌برند. اين مطلب درباره بيش از ۸۰درصد مردم صادق است که اگر والدين کودن و عقب‌مانده باشند فرزندان آنها هم واجد همان صفات و خصايص خواهند شد.
همچنين در اين زمينه از کم وزياد شدن کروموزوم‌ها، بالابودن سن مادر، ازدواج کم‌خونى که در برخى از شرايط احتمال بارزشدن ضايعه در آن زياد است، موجود ژن مغلوب از همان نوع در کروموزوم که سبب تقويت و بروز مى‌شود بايد سخن گفت. اين علل و عوامل کلاً داراى جنبه ژنتيک هستند.
– علل مربوط به دوران رحم
دوران حيات رحمى دورانى سرنوشت‌ساز است. براساس پاره‌اى از روايات پايه‌هاى بدبختى يا خوشبختى کودک در آن دوره گذارده مى‌شود. عواملى که دراين دوره براى کندذهنى‌ها مؤثرند عبارتند از:
اعتياد والدين به الکل که موجب مسموميت جنين است، داروهاى شيميائى مثل آرام‌بخش‌ها، تاليد وميدها، مصرف بسيار ويتامينA (آ)، و ويتامينK (کا)، عامل ارهاش خون، بيمارى يرقان مادر در دوران حمل، ابتلاى مادر به سرخجه در سه‌ماهه اول باردارى که باعث تخريب سلول‌ها شده و خون‌رسانى را به عقب مى‌اندازد، فساد جفت که عامل ويروسى و باکترى‌ها در آن دخالت دارد، هيجانات، ترس‌ها و اضطرابات مادر در دوران حمل و سرماخوردگى شديد مادر.
از ديگر موارد عفونت تبخالى در جهازتناسلي، عامل لاغرى مادر در دوران حمل، تغذيه ناکافي، بى‌اشتهائى عصبى و روانى مادر، ابتلاى به سفليس، عفونت‌هاى ويروسى مثل اوريون، آنفلوآنزا، تب‌هاى شديد و بصورت حاد، ضربه‌ها برشکم مادر، تأثير اشعه ايکس روى تخم و نطفه در ماه‌هاى اول و … است.

همچنین ببینید

خستگی های عصبی

خستگی های عصبی تان را درمان کنید..!

خستگی های عصبی تان را درمان کنید..! خستگی های عصبی برای رفع خستگی های عصبی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *