معماری
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / چه کنیم تا پوست دست هایمان لطیف بماند؟
نرم کردن پوست دستها
نرم کردن پوست دستها

چه کنیم تا پوست دست هایمان لطیف بماند؟

چه کنیم تا پوست دست هایمان لطیف بماند؟

نرم کردن پوست دستها

کره ای ها برای زیبایی پوستشان از یک سری شيوه‌هاي سنتي و قديمي استفاده می کنند،اکثر زنان کره‌اي بهترین ماسک‌هاي خانگي را در منزل تهيه می کنند که دستور و مواد مورد نیاز آنها را برایتان آورده ایم.
داشتن پوست خوب ميراثي است كه از مادر به فرزند مي‌رسد و آنها مهم‌ترين دليل، يعني ژنتيک خوب، را دارند. دليل بعدي داشتن رژيم غذايي خاص و سبک زندگي سالم است…
از نظر كره‌اي‌ها، داشتن پوستي نرم، صاف و شفاف بدون هيچ نقصي مهم‌ترين قدم براي رسيدن به موفقيت است و براي اين منظور چه مرد و چه زن از شيوه‌هاي سنتي و قديمي بهره مي‌برند. آنها حتي در مراقبت از پوست هم به اصولي پايبند هستند. مثلا با تكنيك لايه‌لايه پوست را از صدمه‌هاي محيطي دور مي‌کنند. براساس آن مواد موردنياز لايه‌به‌لايه روي هم قرار مي‌گيرند و هدف از انجام آن، كسب بهترين نتيجه و فايده از هر ماده‌اي است كه روي پوست مي‌آيد. كره‌اي‌ها در لايه نخست از يك لوسيون مرطوب و نرم‌كننده استفاده مي‌كنند. روي اين كرم سرم روشن‌كننده پوست، بعد كرم ضدآفتاب و در نهايت كرم‌هاي آرايشي استفاده مي‌كنند. شايد پيروي از عادت کره‌اي‌ها در مراقبت از پوستشان بتواند به شما نيز در داشتن پوستي زيبا كمك كند. اکثر زنان کره‌اي ماسک‌هاي خانگي تهيه و براي روشن يا نرم شدن پوستشان در طول روز از آنها استفاده مي‌کنند.

برای این که پوست دست هایتان نرم شود، هر شب با روغن بادام يا روغن کنجد يا روغن ذرت يا روغن کرچک یا روغن زیره و یا روغن هسته  هلو دستها را مالش دهید.

روش نرم کردن پوست دستها

آب لیمو و گلسیرین را مخلوط کنید، بعد چند قطره آمونیاک اضافه کرده و هر شب بمالید.

مقداری سندروس را در روغن بزرک بجوشانید و شبها بمالید.

پیه مرغ آب کرده و روغن گل را به نسبت مساوی گرم کنید بعد مقداری موم در آن مخلوط کرده، سپسمقداری گل زوفا، نشاسته و کتیرا را نرم بسایید و با لعاب به دانه مخلوط و به آنها اضافه کنید و شبها بر دست هایتان مالش دهید.

ریشه  بابا آدم، گل بنفشه، تخم شنبلیله و و چوبک را به نسبت مساوی نرم بسایید، بعد با روغن کنجد مخلوط کنید و کمی بجوشانید و شبها بر دست هایتان مالش دهید.

هربار ۶۰ گرم پوست شاخه های جوان درخت بلوط خشک کرده را نرم بسایید، بعد در یک لیتر آب سرد ریخته و ۱۰ دقیقه بجوشانید و هر روز با آب آن دستها را بشویید.

هر روزگل بنفشه را بپزیدو صبح و شب با آب آن دستها را بشویید.

شب ها مقداری شیر و کمی گلاب را با مقداری پورہی سیب ازمینی خام مخلوط کنید و ہر دستھا بمالید و بخوابید.

کتیرا، بابونه شیرازی، مخلصه و شاه تره را به نسبت مساوی نرم بسایید و شبها کمی از آن را با ماست مخلوط کنید و بمالیدو بخوابید.

هر روز دستها را با آبلیمو ترش بشویید و شب ها پوست لیموترش را به دست ها بمالیدو بخوابید.

همچنین ببینید

جو سياه و يولاف (جو دوسر)

خواص جو سياه و يولاف (جو دوسر)از منظر طب سنتی

خواص جو سياه و يولاف (جو دوسر)از منظر طب سنتی جو سياه و يولاف (جو …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *