معماری
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / چگونه سکنجبین سیر خوشمزه تهیه کنیم..؟؟
سکنجبین سیر
سکنجبین سیر

چگونه سکنجبین سیر خوشمزه تهیه کنیم..؟؟

چگونه سکنجبین سیر خوشمزه تهیه کنیم..؟؟

سکنجبین سیر

گياهى است پايا و قسمت زيرزمينى‏اش متورم كه ريشكها از آن بيرون آمده و اين تورم همان سير است كه معمولا مصرف مى‏شود، هر غده متورم سير 12- 10 دنده سير دارد كه روى همه آنها را پوششى سفيدرنگ يا صورتى پوشانيده است. برگهاى آن نوارى برنگ سبز تيره، گلها كوچك، صورتى يا مايل به سبز كه به صورت يك چتر در انتهاى ساقه استوانه‏اى گل‏دهنده به ارتفاع 60- 50 سانتى‏متر ظاهر مى‏شود.

طرز تهیه سکنجبین سیر

از این سکنجبین برای کنترل سیاتیک استفاده میکنند. دانه های سیر ۱۸۰ گرم، سرکه کهنه انگوری ۵۰۰ گرم و قند ساییده ۷۵۰ گرم. سیر را خرد کرده با ۲۵۰ گرم سرکه به مدت چهار روز در ظرف بلوری بخیسانند و با فشار صاف کنند. مابقی سرکه را پس از صاف کردن روی تفاله باقی مانده میریزند و پس از ۴ روز آن را مجدداً صاف کنند و دو صاف کرده را مخلوط کرده سپس قند ساییده را به آن اضافه میکنند تا حل شود. مقدار خوراک از این سکنجبین ۲۰ تا ۳۰ گرم در روز است.

خواص درمانی سکنجبین سیر

سير بادشكن، ضدعفونى‏كننده است و سابقا حكما معتقد بودند خوردن سير بدن را در مقابل بيمارى‏هاى عفونى محافظت مى‏كند. نرم‏كننده سينه، كرم‏كش و ضد كرم، مدر، آرام‏بخش و محرك و مقوى و تونيك است

چينى‏هاى قديم سير را به عنوان تقويت‏كننده احشا و تصفيه‏كننده و به عنوان عاملى كه براى طحال مفيد است مورد توجه قرار مى‏دادند [ريد]. و سير را به عنوان ماده مسكن و آرام‏بخش براى معده و كليه مى‏شناختند و معتقد بودند كه در مورد مسموميتهاى غذايى سير به عنوان ترياق و ضد سم اثر بسيار نيكويى دارد [استوارت‏]. براى معالجه سرماخوردگى و التهابهاى زكامى بينى [هاو].

و در ضعفهاى ناشى از آفتاب‏زدگى مى‏خوردند. سير را در روغن له مى‏كردند و روى آبسه‏ها و محل نيش حشرات و مار و عقرب مى‏گذاردند. دو دانشمند معروف‏Cavallito وBailey در سير (آليسين) را يافتند كه روغن بى‏رنگى است و خاصيت بازدارنده رشد باكترى روى باكترى‏هاى گرام پوزيتيو و گرام نگاتيو دارد [پتلو].

تجربيات جالبى براى معالجه سل با سير روى خوكچه آزمايشگاهى به عمل آمده است. سير فشارخون بالا را پايين مى‏آورد و موجب اتساع شريانها و رفع تصلب شريانها مى‏شود. سير از نظر طبيعت طبق نظر حكماى طب سنتى خيلى گرم و خشك است. حرارت سير شبيه به حرارت غريزى است و سير وحشى و صحرايى از سير مزروع گرمتر و خشك‏تر است از نظر خواص معتقدند كه بازكننده انسداد مجارى و خشك‏كننده رطوبتهاى معده و مفاصل و رقيق‏كننده خون است.

مدر است و قاعده‏آور و معرق، ضد سم است، پوست را زخم مى‏كند. خوردن آن در صورتى كه منطبق با مزاج باشد و در حد اعتدال خورده شود براى سلامتى بدن مفيد است. توصيه اين است كه پخته و يا با سركه خورده شود (سيرترشى).

همچنین ببینید

درمان میگرن

درمان گیاهی میگرن در طب سنتی!!

درمان گیاهی میگرن در طب سنتی!! میگرن، سردردهای مزمن، سردردهای عصبی، گریپ فصلی، سینوزیت بادرنجبویه …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *