قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / 10 روش طب سنتی برای درمان بیماری قلبی را بشناسید
درمان بیماری قلبی با گیاهان دارویی
درمان بیماری قلبی با گیاهان دارویی

10 روش طب سنتی برای درمان بیماری قلبی را بشناسید

بیماری قلبی و ضعف قلب 

گاهی ضعف، قلب در اثر خبرهای ناگهانی یاهول و هراس یا صداهای وحشتناک، و گاهی نیز در اثر مصرف زیاد ترشیجات به وجود میآید. مخصوصاً بانوان باردار که در هنگام حاملگی و زمان ویار بیشتر میل به خوردن ترشیجات پیدا میکنند و در خوردن ترشی افراط می کنند، غافل از این که پس از زایمان به ضعف شدید قلب مبتلا خواهند شد و عارضه ی ضعف قلب و ناتوانی تا مدتها از بدن آنان دفع و رفع نخواهد شد. این نوع ضعف قلب ها در عموم مردم فراوان است و همه به نوعی از آن گرفتار میباشند.

لذا خوراکی هایی که ضعف قلب را برطرف می سازند باید بیشتر استفاده شوند.

  1. مانند آب انگور زرد و رسیده، ریحان تازه، آب جوشاندهی اکلیل کوهی، مقدار کمی چای دارچین، عسل، مربای بالنگ، مربای شقایق، شربت به لیمو، کمپوت بهار نارنج، عرق بهار نارنج و مربای شقاقل،
  2. برای درمان ضعف، قلب، روی دندان ها به خصوص دندان های اسیاب طرفین دهان را روکش طلا بگذارید و یا یک قطعه شمش طلای ۲۴ عیار را در ظرف آب بیندازید و دائم اب ان را بنوشید یا همیشه در ظرفی از طلا آب بنوشید و روی سینه نیز طلا بیاویزید.
  3.  هر روز صبح، ظهر و شب یک لیوان عرقبیدمشک بنوشید، یا سنبل الطیب و گل گاوزبان از هر کدام ۱ مثقال را دم کنید و آب آن را با نبات، شیرین کرده و هر شب، قبل از خواب بنوشید و این کار را تا ۴۰ شب تکرار کنید.
  4. گل محمدی، خلال نارنج و بهار نارنج، از هر کدام ۱ مثقال را با کمی نبات بجوشانید و صبح ناشتا بنوشید و هر روز تکرار کنید.
  5.  جگر سیاہ گوسفند را بکوبید و باریحان تازہ طبخ و میل کنید.
  6. تخم شربتی، تخم ریحان کوهی، فرنجمشک و تخم بالنگو از هر کدام ۱ مثقال را با یک سیر گلاب و یک سیر عرق بیدمشک و ۱ مثقال تباشیر صدفی نرم شده مخلوط کنید و قدری شکر (اگر مزاج مرطوب است به جای شکر عسل) به آن اضافه کنید. صبح، ظهر و شب و هربار نیمی از آن ترکیب را میل کنید.
  7.  سیب درختی را ریز رنده کنید و با عرق بیدمشک و مقداری تخم شربتی مخلوط کنید و بخورید.
  8. تباشیر صدفی، تباشیر قلمی و گل تباشیراز هر کدام ۱۰ گرم، نبات لاهور ۳۰ گرم، ۳ عدد هل سفید همه را با هم مخلوط کنید و نرم بسایید و هر صبح ناشتا ۱۰گرم از آن را میل کنید.
  9.  صندل سرخ و صندل سفید از هر کدام ۴۰ گرم را در یک لیتر گلاب به مدت سه روز بخیسانید. به اندازه ی دو نخود مشک و شش نخود زعفران و به اندازه ی یک گندم عنبراشهب را بسایید و در گلاب خیسانده و مخلوط کنید. صندل های خیسانده شده را بفشارید و آب آن را روزی یک مرتبه و هر بار نیم فنجان بنوشید.
  10. ده گرم دارچین ساییده شده را در یک لیتر اب، ۵ دقیقه بجوشانید، بعد با شکر شیرین کنید و روزی یک فنجان بنوشید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *