انواع لکه ها و راه های پاک کردن آنها

خمیر دندان

 خمیر دندان به همان روشی که دندانهای شما را تمیز میکند، پاک کنندهٔ خوبی برای لباس هایتان است. ابتدا این خمیر را روی لکه های مورد نظر بمالید. بگذارید مدتی روی آنها بماند، تا خشک شود. سپس آن قسمت را بطور معمولی بشویید.

لکهٔ روی لباس سفید

 ابتدا قسمت لک شدهٔ لباستان را از هم باز کرده، و در کاسهای خالی قرار دهید. روی آن مقداری سرکه سفید به دفعات بریزید (سه مرتبه) سپس آن را مانند همیشه شستشو دهید.

توصیه: اگر چیزی روی لباستان ریخت و لک شد، بهتر است فوراً جای لکه شده را بشویید. چون اگر لکهٔ مورد نظر روی لباس بماند و خشک شود، اکسیده می شود و پاک کردن آن دشوارتر میگردد.

لکه سوختگی

 اگر لباستان در هنگام اتوکشی ناگهان لکه شد، روی آن قسمت پارچهٔ نمداری بیندازید و چند بار روی آن را اتو کنید. در این صورت لکهٔ سوختگی از بین میرود.

جلوگیری از لک شدن لباس

اسپری مو، عطر، دئودورانت را مدت پنج دقیقه قبل از پوشیدن لباس به بدن خود بزنید، تا کاملاً خشک شوند. چون مواد شیمیایی موجود در این مواد به پارچهٔ لباس شما آسیب می رسانند.

لکه های روغنی

پودر تا لک و یا آرد ذرت، برای پاک کردن لکههای روغنی و چربی مؤثر میباشند. بهتر است این پودرها به مدت ۱۵ دقیقه روی لکهها بمانند. بعد از این مدت، لباس را برس بکشید، تا پودرها کاملاً پاک شوند و لباس تان را بشوید.

لکهٔ قهوه

 یک قاشق چایخوری سرکهٔ سفید و یک قاشق چایخوری مادهٔ پاک کنندهٔ ظرفشویی را با هم ترکیب کنید، و لکه را در آن شستشو دهید.

لکهٔ خون

 ابتدا آمونیاک قوی را به لکهٔ خون بمالید. سپس لباستان را فوراً آب بکشید. هرگز از آمونیا که برای پاک کردن لباسهای ابریشمی و پشمی استفاده نکنید.

لکهٔ کره

ابتدا مادهٔ پاک کنندهٔ غیر استونی را روی لکه مورد نظر بمالید. سپس فوراً جای لکه را با آب سرد بشویید.

لکهٔ رژ لب

 پارچهٔ پاک کنندهٔ بچه را به سرکه آغشته کنید، و به آرامی روی قسمت مورد نظر بمالید.

لکهٔ سبزی چمن

 ابتدا پارچه ای را به الکل آغشته کنید، و به آهستگی روی لکه بمالید. سپس لباس را بشوید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد