راهنمای متخصصان توانبخشی به بیماران مبتلا به ام اس


راهنمای متخصصان توانبخشی به بیماران مبتلا به ام اس

راهنمای متخصصان توانبخشی به بیماران مبتلا به ام اس

 

احتیاج به واکر یا صندلی چرخدار پیدا کنید، اما شاید پس از حمله نیاز به هیچ یک از آنها نداشته باشید.

خوشبختانه متخصصان توانبخشی به شما کمک میکنند تا دریابید در طول یک حمله، برای داشتن قابلیت تحرک، به چه ابزاری نیاز دارید. همچنین به شما تمرینات ورزشی خاصی را توصیه می کنند تا هرچه زودتر بتوانید روی پاهایتان بایستید.

این وسیله برای کمک به طرف ضعیف تر بدن شما به کار میرود، بنابراین باید آن در دست مقابلتان بگیرید. به هرحال، هیچ کدام از عصاهای قدیمی کارایی لازم حتماً باید دقت شود تا بتواند تکیه گاه مطمئنی محسوب شود. فیزیوتراپ می تواند کمکتان کند تا بفهمید اندازه ی عصای مورد نیازتان چقدر باید باشد.

افراد بیشتر دنبال عصایی هستند که حتی الامکان کمتر شبیه عصا باشد. بنابراین به دنبال عصاهایی می گردند که بیشتر جنبه ی تزیینی داشته باشد (یا خودشان آن را تزیین می کنند) یا از انواع تاشو باشد که به جز موارد ضروری دیده نشود. به خاطر داشته باشید که یک عصا مفید نیست مگر اینکه کارایی لازم را داشته باشد. بنابراین اگر میخواهید عصای خود را تزئین کنید.

عیبی ندارد، اما مطمئن شوید که تحمل وزن شما را داشته باشد، دسته ی آن راحت در دست قرار بگیرد و سطح تماس آن با زمین طوری باشد که با فشار بدن شما به سادگی لیز نخورد. اگر به چیزی بیش از یک عصای معمولی برای پشتیبانی احتیاج دارید، باید از یک عصای چهارشاخه استفاده کنید نوک این نوع عصا دارای چهار پایه ی کوچک است که به یک صفحه متصل می شود یا اینکه به جای عصای چهار شاخه، از دو عصا استفاده کنید.

عصا

عصایی که در کمد، درون صندوق عقب ماشین، یا داخل کیفتان باشد، کار زیادی از دستش برنمیآید. اگر به عصا احتیاج دارید، آن را بیرون بیاورید و از آن استفاده کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد