قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / ام اس و درمان مشکلات شناختی
تاثیر ام اس بر ذهن
تاثیر ام اس بر ذهن

ام اس و درمان مشکلات شناختی

ام اس و درمان مشکلات شناختی

 

مشکلات شناختی، هرچه زودتر تشخیص داده شوند، درمان مؤثر آنها راحتتر است. مقابله با مشکلات کوچک، راحتتر است تا مشکلات بزرگتر، وقتی بتوانید یک مشکل مربوط به تفکر و حافظه را خیلی زود مشخص کنید، میتوانید راه هایی برای جبران آن بیابید، قبل از اینکه بر زندگی روزمره تان تأثیر منفی چشمگیری بگذارد.

همانند علایم فیزیکی ام اس، تغییرات شناختی هم ممکن است از فردی به فرد دیگر کاملا متفاوت باشد. یک نفر ممکن است مشکلات زیادی را تجربه کند، درحالی که شاید شخص دیگری هیچ مسئله ای نداشته یا مشکلات خیلی کمی داشته باشد.

به عبارت دیگر، هیچ دونفری را نمیتوان پیدا کرد که مسائل و همینطور روند پیشرفت مشکلات آنان، عین یکدیگر باشد. با وجود این، مواردی که در زیر میآید شایع تر ید’, مشکلات شناختی ، در بیماری اماس است. حافظه عملکردی است که به نظر میرسد غالباً در ام اس تحت تأثیر قرار میگیرد.

اگرچه حافظه فرآیند پیچیدهای است که از قسمتهای متفاوتی تشکیل شده، اما بخشی که در اثر ام اس دچار بیشترین آسیب می شود، یادگیری و به خاطر سپردن اطلاعات جدید است، به خاطر همین است که این افراد چیزی را که بیست سال پیش اتفاق افتاده به خاطر می آورند اما آنچه صبح امروز رخ داده، یادشان نمی آید.

مطلب پیشنهادی

واکسن در بارداری

نکانی کلیدی درباره بارداری و مسافرت با هواپیما 

نکانی کلیدی درباره بارداری و مسافرت با هواپیما    یک بطری آب به همراه خود …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *