استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی

مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد مخدر را در دوران بارداری ارزیابی کرده است. ولی این مطالعات می تواند گمراه کننده باشد، زیرا با تمام «مصرف کنندگان».

فارغ از نوع مواد و مقداری که مصرف می کنند، با هم به طور یکسان برخورد دارد. روش زندگی مادر نیز بر میزان خطر برای بچه تأثیر می گذارد، که حتی اطلاع رسانی را دشوارتر می کند. برای مثال، زنانی که از مواد مخدر استفاده می کنند، به احتمال زیاد بیشتر از سایر زنان دچار سوء تغذیه اند، و اساسا در موقعیت اجتماعی اقتصادی پایین تری قرار دارند، و در معرض میزان بالاتری از بیماریهای مقاربتی قابل انتقال هستند. تمام این عوامل، جدای استفاده از مواد مخدر، می تواند مشکلاتی برای بارداری و فرزند شما به وجود آورد.

فهرست زیر اصولی را در مورد استفاده از انواع مواد مخدر و اثرات آنها بر روی کودکان متولد نشده بیان می کند:

ماری جوآنا: ماری جوآنا شایع ترین ماده ی روان گردان مخدر غیرقانونی است که در دوران بارداری استفاده شده است. اطلاعات موجود در مورد مصرف ماری جوانا، بحث برانگیز است، ولی در زنانی که در دوران بارداری از ماری جوآنا استفاده می کنند، خطر تولد زودرس نوزاد یا تولد با وزن پایین، بیش از حد متوسط است.

کوکائین یا کوکائین کراک: مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان باردار می تواند منجر به فشار خون حاد، سکته، حمله قلبی و حتی مرگ ناگهانی شود از این گذشته، مصرف کوکائین خطر بروز مشکلاتی را در رشد جنین، زایمان زودرس، جدا شدن زودرس جفت (فصل ۱۵)، و سکته را در جنین افزایش میدهد. زنانی که از اوایل بارداری کوکائین مصرف می کنند، کودکان خود را در معرض خطر بالاتر ابتلا به نقایص مادرزادی گوناگون قرار می دهند. همچنین، نوزادان متولد شده از زنانی که در دوران بارداری کوکائین مصرف می کنند، در معرض خطر بالاتر رفتاری و نورولوژیک، صرع، و سندرم مرگ ناگهانی نوزادان قرار می گیرند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد