روند اندازه گیری تکامل ریه در جنین 

 

اگر برای تکرار یک زایمان سزارین (به این معنی است که در بارداری قبلی خود سزارین انجام داده اید) یا القای درد زایمان در کمتر از ۳۹ هفتگی برنامه ریزی می کنید برخی از پزشکان برای تثبیت تکامل ریه های جنین و آمادگی به کار، پیشنهاد انجام آمنیوسنتز را می دهند.

رایج ترین آزمایش انجام شده برای تکامل ریه نسبت L / S نام دارد، یعنی نسبت لسیتین به سفنگومیلین (هردوی آنها موادی است که در مایع آمنیوتیک یافت میشود). اگر نسبت L / S ۲ یا بیشتر باشد، یا PG (فسفاتیدیل گلیسرول، ماده ای که از سلولهای ریهی کامل شده تولید می شود) در مایع آمنیوتیک وجود داشته باشد، ریه های بچه کامل در نظر گرفته میشودارزیابی وضعیت سلامت فرزند شماپزشک ممکن است در مواقع خاصی، پیشنهاد انجام آزمایش هایی را برای فرزند شما بدهد.

این آزمایشها، که مراقبت جنینی پیش از زایمان نیز گفته می شود، وضعیت س لامت بچه را کنترل می کند. پزشک می تواند این آزمایش ها را از هر زمان بعد از ۲۴ تا ۲۶ هفتگی، در صورتی که دلایلی برای نگرانی وجود داشته باشد، یا پس از ۴۱ هفتگی در صورتی که زایمان نکرده باشید، انجام دهد. آزمایش های متعددی مورد استفاده قرار می گیرد، ما این آزمایش ها را در مباحث بعد توضیح می دهیم. آزمایش بدون استرس انقباضی (NST) -

آزمایش بدون استرس انقباضی شامل اندازه گیری ضربان قلب جنین، حرکت جنین، و فعالیت رحم به وسیله ی یک دستگاه بررسی مخصوص است. پزشک، شما را به این دستگاه وصل می کند، که انقباضات رحمی و ضربان قلب بچه را می گیرد و نواری از هردوی آنها فراهم می کند. آزمایش بدون استرس انقباضی، مشابه دستگاهی است که در طول درد زایمان، ضربان قلب جنین و انقباضات را کنترل می کند.

همچنین دگمه ای در اختیار ش ما قرار داده می شود تا هر بار که متوجه حرکت جنین شدید، آن را فشار دهید. این مراقبت به مدت ۲۰ تا ۴۰ دقیقه ادامه دارد. دکتر سپس برای علایم تندی ، یا افزایش ضربان قلب جنین، به نوار نگاه می کند. در صورتی که تندیها وجود داشته باشد و اغلب به مقدار کافی بروز کند، آزمایش واکنش پذیر قلمداد می شود، و جنین سالم به نظر می رسد و باید برای سه تا هفت روز ادامه یابد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد