previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
ArrowArrow
Shadow
Slider

راه های کنترل درد زایمان توسط پزشک


راه های کنترل درد زایمان توسط پزشک

راه های کنترل درد زایمان توسط پزشک

 

ممکن است در این مرحله درد یا احساس ناراحتی شدید شاید کمر درد نیز داشته باشید بعضی از خانم ها با درد بیشتری در کمر مواجه می شوند تا جلو به این درد زایمان کمر گفته می شود.

این حالت ممکن است نشانه ی آن باشد که روی بچه به جای آنکه به سمت ستون فقرات باشد، به سمت جلوست.در این زمان، به احتمال زیاد از  قبل در بیمارستان یا زایشگاه بوده اید. برخی از بیماران ترجیح می دهند در تخت استراحت کنند، عده ای دیگر ترجیح میدهند راه بروند. هرکاری که به شما احساس راحتی می دهد انجام دهید، مگر آنکه پزشکتان از شما بخواهد برای کنترل دقیق در تخت بمانید. امروز زمان استفاده از تکنیکهای تنفسی و آرام سازی است که ممکن است در کلاس های زایمان تمرین کرده باشید.

اگر به مسکن نیاز دارید، به پزشک خود اطلاع دهید، (برای اطلاعات بیشتر راجع به تسکین درد، به بخش «کنترل درد زایمان» که بعدا در این فصل می آید رجوع کنید). همسرتان ممکن است با مالیدن پشت تان، شاید با استفاده از یک توپ تنیس یا وردنه، در تخفیف درد به شما کمک کند. مرحله ی انتقالی بسیاری از پزشکان دوره ی انتقالی را به عنوان بخشی از مرحلهی فعال قلمداد می کنند، ولی ما ترجیح میدهیم آن را جداگانه عنوان کنیم. در طول مرحله ی انتقالی، انقباضات هر ۲ تا ۳ دقیقه اتفاق می افتد و ۶۰ ثانیه طول می کشد. انقباضات این مرحله بسیار شدید است.

دهانه ی رحم شما از ۸ یا ۹ تا ۱۰ سانتیمتر باز می شود. علاوه بر انقباضات بسیار شدید، ممکن است در حالی که بچه پایین می آید، متوجه افزایش نمایش خونی و افزایش فشار، مخصوصا در ناحیه ی مقعد شوید. در طول آخرین مرحله از اولین مرحله ی درد، احساس می کنید انگار باید اجابت مزاج داشته باشید. نگران نباشید، این احساس علامت خوبی است و حاکی از آن است که بچه در مسیر صحیحی حرکت می کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد