زایمان طبیعی با استفاده از دستگاه کمکی وکیوم


زایمان طبیعی با استفاده از دستگاه کمکی وکیوم

زایمان طبیعی با استفاده از دستگاه کمکی وکیوم

 

در صورتی که اپیدورال انجام نداده باشید، ممکن است برای زایمان با فورسپس یا دستگاه وکیوم به بی حسی موضعی نیاز داشته باشید، و اکثر پزشکان برای ایجاد فضای بیشتر، اپیزیوتومی انجام میدهند. پس از آنکه فورسپس یا وکیوم به کار گرفته شد، پزشک از شما میخواهد به فشار آوردن ادامه بدهید تا سر ظاهر شود. سپس فورسپس با دستگاه وکیوم را برمی دارد و مابقی بدن بچه با فشار شما خارج می شود.

در صورت استفاده از فورسپس، اغلب بچه با علایمی بر روی سر، جایی که فورسپس به کار گرفته شده به دنیا می آید. در صورت بروز چنین چیزی برای فرزندتان، به خاطر داشته باشید این مسئله کاملا عادی است و ظرف چند روز از بین می رود. دستگاه وکیوم ممکن است موجب به دنیا آمدن نوزادی با سر گرد شود، و بالای سر او جایی که دستگاه وکیوم به کار گرفته شده، برآمده باشد. این علامت نیز ظرف چند روز از بین می رود.

زایمان سزارین

بسیاری از بیماران نمی دانند آیا به سزارین نیاز پیدا می کند یا نه. گاهی دکتر حتی قبل از آنکه درد آغاز شود پاسخ را میداند . مثلا در صورتی که جفت سرراهی داشته باشید در صورتی که بچه در وضعیت عرضی قرار گرفته باشد (یعنی، به جای آنکه سر بچه پایین باشد، در عرض رحم قرار گرفته باشد. ولی در اکثر مواقع، نه شما و نه دکترتان تا زمانی که میزان پیشرفت درد و چگونگی تحمل بچه را در زمان درد نبینید، نمی توانید بگویید به انجام سزارین نیاز خواهید داشت یا نه از آنجایی که سزارین یک روش جراحی است ، همیشه توسط یک پزشک انجام می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد