قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / 15 دمنوش مفید برای بیماری ها و اختلالات کلیه ومثانه
15 دمنوش مفید برای بیماری ها و اختلالات کلیه ومثانه
دمنوش بیماریهای کلیه

15 دمنوش مفید برای بیماری ها و اختلالات کلیه ومثانه

۱- دمنوش جهت نزله مثانه

ریشه سنبل ختائی، تخم جعفری، برگ انگور

طرز تهیه دمنوش و مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری از مخلوط بالا را که قبلا خرد شده باشد در یک لیوان آب جوش ریخته و به مدت ۳۰ دقیقه باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده و روزی دو بار هر بار یک فنجان میل کنید

۲- دمنوش ضد دردهای مثانه

ریشهٔ سنبل ختائی، ریشهٔ شیرین بیان، گیاه دم اسب، گیاه بنفشه

طرز تهیه و مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری از مخلوط فوق را که قبلا خرد شده باشد در یک لیوان آب جوش ریخته و به مدت ۳۰ دقیقه باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده و روزی دو بار هر بار یک فنجان میل کنید.

۳- دمنوش ضد درد مثانه و کلیه

برگ غان، تخم جعفری، برگ انگور، ریشه شیرین بیان

طرز تهیه و مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری از مخلوط فوق را که قبلا خرد شده باشد در یک لیوان آب جوش ریخته و به مدت ۴۰ دقیقه باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده و روزی دو بار هر بار یک فنجان میل کنید.

۴- دمنوش ضد درد مثانه و کلیه

برگ غان، برگ انگور، ریشهٔ شیرین بیان، برگ بذر البنج سه قسمت

طرز تهیه و مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری از مخلوط فوق را که قبلاً خرد شده باشد در یک لیوان آب جوش ریخته و به مدت ۳۰ دقیقه باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده و روزی دو بار هر بار یک فنجان میل کنید.

۵- دمنوش جهت معالجه بیماری های کلیه و مثانه

برگ زبان گنجشک ۲۰ گرم، برگ انگور ۲۰ گرم، ریشه شیرین بیان ۲۰ گرم، پوست بابا آدم ۱۰ گرم

طرز تهیه و مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری از مخلوط فوق را که قبلا خرد شده باشد در یک لیوان آب جوش ریخته و به مدت ۳۰ دقیقه باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار هر بار یک فنجان میل کنید.

۶- دمنوش جهت سنگ کلیه و مثانه

تخم خیار ۳۰ گرم، تخم خربزه ۶۰ گرم، خارخاسک ۴۰ گرم، ریشهٔ لبلاب ۴۰ گرم

طرز تهیه و مقدار مصرف: یک قاشق غذاخوری از مخلوط فوق را که قبلا خرد شده باشد در یک لیوان آب جوش ریخته و به مدت ۳۰ دقیقه باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده و روزی سه بار هر بار یک فنجان میل کنید.

۷- دمنوش جهت رفع درد التهاب حاد و مزمن کلیه و مثانه

میوه خشک شده گیاه نسترن به نام سینوردون (Rosa camina)

طرز تهیه و مقدار مصرف: یک قاشق نیم کوب میوه نسترن را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید.

 توجه: این دارو علاوه بر این با مقدار مصرف مذکور در مورد شروع تشکیل سنگ کلیه و مثانه جهت حل کردن آنها نیز موثر است. آثار مفیدی برای درمان و پیش گیری آنفولانزا و سرماخوردگی دارد و منبع ویتامین C فراوان است.

۸- دمنوش جهت بیماری های مجاری ادراری

ریشه روناس (Rubia tinctorum)

طرز تهیه و مقدار مصرف: ۲ تا ۴ گرم از آن را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید.

 توجه: این دارو علاوه بر این دارای خاصیت حل کنندگی سنگ های مثانه نیز می باشد.

۹- دمنوش ضد دردهای سنگ کلیه و مثانه

دمنوش تخم تره   (Allium porrum)

طرز تهیه و مقدار مصرف: ۱ تا ۲ گرم از آن را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید

۱۰- دمنوش ضد درد های کلیه

دمنوش تخم شوید (Anethum graveolense).

طرز تهیه و مقدار مصرف: ۱ تا ۳ گرم از آن در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید.

۱۱- دمنوش ضد التهاب مجاری ادرار

دمنوش گل بنفشه (Viola odorata)

 طرز تهیه و مقدار مصرف: ۲ تا ۴ گرم از آن را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید.

۱۲- دمنوش جهت رفع احتباس ادرار و ضعف مثانه

دمنوش تمام قسمت های گیاه بویژه تخم جعفری (Apium petroselinum)

طرز تهیه و مقدار مصرف: ۲ تا ۴ گرم از آن را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید.

۱۳- دمنوش ضد دردهای مثانه

دمنوش میوه کاکنج (Physalis alkekengi)

طرز تهیه و مقدار مصرف: ۵ تا ۱۰ عدد میوه را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید.

 توجه: این دارو علاوه بر درمان بیماری، دفع اوراتها که در نتیجهٔ مصرف مواد پروتئینی و گوشتی بوجود می آید، هم می شود.

۱۴- دمنوش درمانی نزلهٔ کلیه

دمنوش تمام گیاه ریحان (Ocimum basilicum)

طرز تهیه و مقدار مصرف: ۲ تا ۴ گرم از آن را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید.

۱۵- دمنوش درمانی عوارضی کلیه و مثانه

دمنوش میوه یا پوست ریشهٔ گیاه زرشک (Berberis Vulgaris)

طرز تهیه و مقدار مصرف: ۳ تا ۴ گرم از آن را در یک لیوان آب جوش ریخته به مدت نیم ساعت باقی بگذارید تا دم بکشد سپس آن را صاف کرده روزی سه بار هر بار یک فنجان بعد از غذا میل کنید.

مطلب پیشنهادی

شربت فواکه ضدتومورمغزی

شربت فواکه ضدبواسیر

شربت فواکه ضدبواسیر تصفیه کننده خون، پاک کننده کبداز اخلاط غیرطبیعی، ملین طبع وضدشقاق میباشد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *