4 راه ساده درمان قطعی کم خونی در طب سنتی


4 راه ساده درمان قطعی کم خونی در طب سنتی

درمان کم خونی در طب سنتی

کم خونی از بیماری های شایع در کشور ایران است . به طوری که  ۵۰ درصد خانم‌های باردار و نیمی از دختران و زنان ۱۴ تا ۴۳ سال دچار کمبود آهن هستند و حدود یک‌سوم این افراد از کم‌خونی شدید رنج می‌برند.آمارهای نگران‌کنند‌ه‌ای از فقر‌آهن و کم‌خونی در بین ایرانی‌ها بخصوص خانم‌ها و دختران ایرانی به گوش می‌رسد. آن‌طور که گفته می‌شود ۵۰ درصد خانم‌های باردار و نیمی از دختران و زنان ۱۴ تا ۴۳ سال دچار کمبود آهن هستند و حدود یک‌سوم این افراد از کم‌خونی شدید رنج می‌برند.اما برای درمان کم خونی در طب سنتی  راه های فراوانی وجود دارد . یکی از قطغی ترین راه ها استفاده از آهن است . 

خواص آهن در درمان کم خونی :

هر روز یک تکه آهن تمیز را روی آتش بگذارید تا سرخ شود بعد در آب بیندازید سپس آب آن را بنوشید. معده را تقویت میکند، زخم روده را درمان میکند، برای تقویت باء مفید است. گلبولهای قرمز را افزایش میدهد.

 یک قطعه آهن تمیز را در آتش، سرخ کنید بعد در ظرف شیر بیندازید، آن شیر دلمه میشود. شیر دلمه شده را پشت چشم ضماد کنید. ناراحتیهای چشم را برطرف می کند.

۲۰ گرم از آب تره را با عسل مخلوط کرده و روزانه ۲ تا ۳ فنجان از آن را میل کنید که درمان کامل و خوبی برای کم خونی است.

۲۰ گرم جو پوست کنده را در یک لیتر آب سرد بریزید و بجوشانید و آب اول آن را دور ریخته و دوباره یک لیتر آب روی آن بریزید و یک ربع بجوشانید و صاف کنید و پس از هر وعده غذا یک فنجان از آن را بنوشید.

کسانی که دچار کم خونی هستند یک روز در میان بعد از وعده غذایی پنج، شش عدد فندق خام بخورند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد