قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان دیابت / 5 نکته ایی که شما را از دیابت دور می کند!
توصیه های برای رژیم غذای ضد دیابت
توصیه های برای رژیم غذای ضد دیابت

5 نکته ایی که شما را از دیابت دور می کند!

5 نکته ایی که شما را از دیابت دور می کند!

توصیه های برای رژیم غذای ضد دیابت

proper-diet

۱- برای پیشگیری از بیماری دیابت نوع اول (جوانان)، توصیه میشود که لااقل تایک سالگی از دادن فرآورده های لبنی به کودکان خودداری شود.

۲- برای پیشگیری مبتلا شدن به دیابت نوع دوم باید بیشتر از ماهی و سبزیها وگیاهان خانواده گلومینوزو مغزهای گیاهی و موادغذای سرشار از عنصر کروم نظیر دانه های غلات و کلم بروکلی استفاده شود و وزن بدن در حد نرمال حفظ شود و مقدار چربی بخصوصی چربی حیوانی محدود شود زیرا چربی مقاومت انسولین را تحریای می کند.

۳- در رژیم غذائی بیشتر از موادغذای سرشار از الیاف گیاهی (فایبر) و مواد هیدراتهای کربن (نشاسته ای) و نان کامل که با آرد سبوس دار درست شده باشد و ماکارونی که با آرد کامل تهیه شده باشد و برنج قهوهای سبوس دار و بخصوص از گیاهان خانوادهٔ گلو مینوز که ضریب شیرینی آنها پائین است استفاده شود. چون جذب مواد خوراکی نشاسته ای که دارای فایبر زیادی هستند، به علت دیرهضم بودن فایبر به کندی و آهستگی صورت میگیرد، قند حاصله از آنها به تدریج و کم کم وارد خون می شود و در نتیجه متابولیسم ان اسان تر و کاملتر خواهد بود.

۴- در مورد فایبر، مواد غذای که دارای فایبر قابل حل در آب هستند بیشتر توصیهمی شود. این نوع مواد غذای در مجاری هاضمه به صورت ژله در آمده و زمان لازم برایجذب قند مواد غذائی را طولانی تر می کند و از افزایش شدید ناگهانی قند خون پس از خوردن غذا جلوگیری می نماید.

۵- بالاخره توصیه ای که مورد تأیید اکثر کارشناسان است، مهمترین رژیم غذایبرای مبتلایان به دیابت رژیمی است که برای پیش گیری از حمله های قلبی توصیه می شود یعنی چربی بخصوص چربی حیوانی خیلی محدود شود و مواد هیدراتهای کربن گیاهی که سرشار از فایبر هستند نظیر حبوبات، دانه های غلات، مغزهای گیاهی، میوه ها و سبزی ها در رژیم غذای وارد شود و در آخر به متعادل نگه داشتن وزن بدن و نرمشی و ورزشی و به موازات رژیم غذائی مناسب و توجه خاص به پیادهروی ورزش های مناسب روزانه وتأمین موجبات آرامش اعصاب نیز مبذول شود.

مطلب پیشنهادی

توصیه های مهم غذایی

توصیه های مهم غذایی چیست؟!

توصیه های مهم غذایی چیست؟! توصیه های مهم غذایی  خوردن دارچین برای زنان باردار و …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *