قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / 8 بیماری که تعادل بدن را به هم می زنند
تعادل محیط داخلی بدن
تعادل محیط داخلی بدن

8 بیماری که تعادل بدن را به هم می زنند

8 بیماری که تعادل بدن را به هم می زنند!!

  • وظایف دستگاههای مختلف بدن به شکلی تنظیم شده است که باعث ثبات و پایداری محیط داخلی آن میگردد. مثلاً ریه ها اکسیژن لازم را به گلبول های قرمز میدهند، گلبولهای قرمز اکسیژن را به بافت ها رسانده و مواد زائد آن را گرفته و به ریه ها باز می گردانند. کلیه ها غلظت الکترولیت ها را ثابت نگاه می دارند، دستگاه گوارش غذا را از لولهای گوارش جذب کرده و به خون می دهد، قلب خون را به تمام نقاط بدن می رساند و سلسله اعصاب ارتباط موجود را با داخلی و خارج از بدن برقرار میسازد. حال اگر اختلالی در یکی از وظایف اعضای فوق به وجود آید موجب رنج، درد، ضعف، ناتوانی و عدم کارایی بدن میگردد. برقراری نظم مجدد به این دستگاه ها به وسیله ی غذا، دارو، استراحت و رعایت بهداشت انجام می پذیرد. هنگامی که تمام دستگاههای بدن تحت شرایط طبیعی و در سلامتی کامل به سر برند تعادل بدن برقرار است و می توان گفت که مزاج و طبع آدمی سالم است، عدم تعادل محیط داخلی، طبع آدمی را به سوی بیماری می کشاند که ظهور علائم حاصله باعث پیدایش مزاج های مختلف است.
  • اصولا دستگاههاى مختلف و یاختهاى بدن طورى انجام وظیفه مى نمایند که بهحفظ وضعیت ثابت محیط داخلى بدن کمک مى کنند، مثلا ریه ها اکسیژنلازم را از خارج گرفته به گلبولهاى قرمز مى دهند، گلوبولهاى قرمز اکسیژنگرفته شده را به بافت ها و از بافتها مواد زائد را گرفته بهریه ها مى آورند.

کلیه ها غلظت الکترولیت ها را ثابت نگه مى دارند، دستگاه گوارش غذا را ازلوله گوارشى جذب کرده و به خون مى دهد قلب خون را به تمام نقاطبدن میرساند و سلسله اعصاب ارتباط موجود را با داخل و خارج از بدن برقرارمى سازد.
حال اگر اختلالى در یکى از وظایف اعضاء فوق به وجود آید موجب رنج ، درد، الم و ضعف و ناتوانى و عدم کارآئى بدن مى گردد، برقرارى نظممجدد به این دستگاهها، به وسیله غذاها داروها و استراحت و رعایت بهداشت بدن ، انجام مى پذیرد.

موقعى که تمام دستگاههاى بدن تحت شرایط خاص و سلامتى کامل به سر برندتعادل بدن برقرار است و مى توان گفت که مزاج و طبع آدمى سالم است ، عدمتعادل محیط داخلى طبع آدمى را به سوى بیمارى مى کشد که ظهور علائم حاصله باعث پیدایش مزاجهاى مختلف است.

عزیزان در تمامی مراحل درمان اول تعادل مراج با داروهای ترکیبی مکمل ( منضج ) و داروهای گیاهی مکمل و مؤثر آزمایش شده جهت درمان قطعی تمام بیماریهای معرفی شده ما را دریافت و استفاده کنید.

عزیزان می توانید از طب سنتی، گیاهان دارویی، داروهای گیاهی، گیاه درمانی، طب گیاهی، طب مکمل، زیبایی پوست، حجامت، زالو درمانی، درمان بیماری، نسخه های گیاهی، درد مفاصل، دیسک کمر، سردرد، میگرون، سرگیجه، اضطراب بهرمند شوید.

 

  • اصولا دستگاههای مختلف و یاختهای بدن طوری انجام و ظیفه می نمایند که به حفظ وضعیت ثابت محیط داخلی بدن کمک می کنند، مثلا ریه ها اکسیژن لازم را از خارج گرفته به گابولهای قرمز می دهند، گلوبولهای قرمز اکسیژن گرفته شده را به بافت ها و از بافتها مواد زائد را گرفته به ریه ها می آورند.
    کلیه ها غلظت الکترولیت ها را ثابت نگه می دارند، دستگاه گوارش غذا را از لوله گوارشی جذب کرده و به خون می دهد قلب خون را به تمام نقاط بدن میرساند و سلسله اعصاب ارتباط موجود را با داخل و خارج از بدن بر قرار می سازد.
    حال اگر اختلالی در یکی از وظایف اعضاء فوق به وجود آید موجب رنج، درد، الم و ضعف و ناتوانی و عدم کارآئی بدن می گردد، بر قراری نظم مجدد به این دستگاهها، به وسیله غذاها داروها و لستراحت و رعایت بهداشت بدن، انجام می پذیرد.
    موقعی که تمام دستگاههای بدن تحت شرایط خاص و سلامتی کامل به سربرند تعادل بدن بر قرار است و می توان گفت که مزاج و طبع آدمی سالم است، عدم تعادل محیط داخلی طبع آدمی را به سوی بیماری می کشد که ظهور علائم حاصله باعث پیدایش مزاجهای مختلف است.

بیماری هایی که موجب بر هم زدن تعادل بدن میشود:

اگر بدن تعادل نداشته باشد، عملا حرکتی نخواهد داشت. تصورش را کنید که یک جا نشسته یا ایستاده اید، اما گویی دنیا دور سرتان می چرخد و تعادل تان در حال به هم خوردن است. در این صورت احتمال اینکه بیافتید، خیلی زیاد است.
سرگیجه
بدن ما بدون اینکه خودمان متوجه باشیم، از اعضای مختلف مانند چشم ها، گوش داخلی، ماهیچه ها، مغز و اعصاب کمک می گیرد تا راه برویم، بنشینیم، بایستیم و خلاصه اینکه کارهای روزمره مان را انجام دهیم. اگر خدای نکرده به خاطر مشکلی این تعادل از بین برود، سرپا ایستادن غیرممکن خواهد بود.

درست است که با افزایش سن و به مرور زمان تعادل بدن دستخوش تغییراتی شده و کمتر می شود، اما مشکلات و بیماری های متعددی نیز هستند که روی تعادل بدن ما تاثیر می گذارند. در نتیجه فرقی نمی کند در چه سن و سالی هستید، با وجود این مشکلات امکان اینکه دچار سرگیجه و عدم تعادل بدنی شوید، زیاد است.

آلزایمر
1- دیابت کنترل نشده
دیابت کنترل نشده طوفانی در تمامی اندام های بدن ایجاد می کند. اگر کسی از بیماری خود خبر نداشته باشد و آن را کنترل نکند، دچار مشکلاتی در بینایی، نارسایی کلیوی، آسیب های عصبی، اختلالات کلامی و عدم تعادل خواهد شد.
توجه داشته باشید که عدم تعادل معمولا نتیجه ی از دست دادن حس ها، آسیب های عصبی و جریان خون ناکافی به سمت پاها است.
متاسفانه دیابت کنترل نشده می تواند به طور جدی و خطرناکی به رگ های خونی و عصب ها آسیب بزند و همین مسئله نیز منجر به بروز مشکلات جدی در پاها می شود که حتی تا قطع پاها نیز پیش می رود.

معاینه گوش
2- مشکلات گوش داخلی
استخوانچه های گوش در ناحیه کاسه چشم به هم متصل می شوند و حلزون شنوایی یعنی همان بافت استخوانی دالانی شکل در داخل گوش داخلی روی دید تاثیر گذاشته و تعادل بدن را حفظ می کند.
به گفته متخصصین بیماری های تعادلی دانشگاه اورگون در پورتلاند، به همین دلیل عفونت گوش می تواند باعث بروز سرگیجه و احساس عدم تعادل شود.
معمولا در افرادی که سرگیجه دارند، در قدم اول سلامت گوش شان بررسی می شود تا از عدم وجود هر نوع بیماری و عفونت اطمینان حاصل شود.

سردرد
3- میگرن
افرادی که به میگرن مبتلا هستند به خوبی می دانند که دردهای ناشی از این بیماری می تواند باعث بروز مشکل ماشین گرفتگی، اختلال دید و حتی برهم خوردن تعادل بدن شود.
مبتلایان به میگرن بیش از پیش نسبت به نور و صدا حساس می شوند و تحمل این شرایط برایشان دشوار است. زمانی که سیستم بینایی قادر نباشد از طریق مغز، به درستی محرک های بیرونی را دریافت و با آنها برخورد کند، مشکل سرگیجه بروز کرده و تعادل فرد به هم می خورد.
نتایج پژوهش هایی که در Journal of Vestibular Research به چاپ رسیده است نشان می دهد سرگیجه های ناشی از میگرن باعث به وجود آمدن انقباض شاهرگ و جریان خون کم به سمت مغز می شود.
این نوع سرگیجه ها مناطقی از مغز را مورد هدف قرار می دهند که وظیفه ی کنترل تعادل بدن را به عهده دارند. در نتیجه باعث عدم تعادل بدن می شوند.

درد پا
4- دردها و بیماری های مربوط به پا
یکی از علل واضح عدم تعادل بدن به بیماری های پا مربوط می شود. مشکلات و ناراحتی های موجود در پاها مانند پینه، میخچه، خار پاشنه، پادرد و غیره می تواند روی ثبات فرد تاثیر گذاشته و خطر افتادن یا لیز خوردن را افزایش دهد.
در هر صورت، مشکل جزئی یا جدی در سلامت پاها روی تعادل فرد تاثیر منفی می گذارد.

فشار خون طبیعی
5- فشار خون پایین
افت فشار خون زمانی بروز می کند که فشار خون در عروق کم باشد و مغز به اندازه ی کافی اکسیژن دریافت نکند. این مسئله باعث می شود زمانی که فرد به یک باره و سریع از جای خود بلند می شود، دچار سرگیجه و سیاهی رفتن چشم و بیهوشی شود.
معمولا زمانی که فشار خون پایین تر از 60 روی 90 باشد گفته می شود فرد دچار مشکل فشار خون پایین است.

پارکینسون
6- مشکلات عصبی
اختلال در سیستم عصبی می تواند باعث بروز مشکلات زیادی در تعادل بدن شود، به عنوان مثال افرادی که از بیماری هایی مانند ام اس یا پارکینسون رنج می برند، یا افرادی که سکته مغزی کرده اند و یا مبتلایان به آتروفی مخچه بیشتر در معرض عدم تعادل بدن قرار دارند.
این افراد معمولا کنترل درستی روی پاها و دست هایشان ندارند و به راحتی تعادلشان را از دست می دهند.

داروهای اعتیادآور
7- مصرف برخی داروها
با وجود اینکه داروها برای درمان و مقابله با یک بیماری تجویز می شوند، اما حتما می دانید که اکثرشان عوارض جانبی دارند و تاثیر منفی روی تعادل بدن می گذارند.
توجه داشته باشید که برخی داروهای آرامبخش، داروهای ضدافسردگی، آنتی هیستامین ها و داروهای کنترل کننده فشار خون می توانند باعث بروز مشکلات بینایی، خواب آلودگی و سرگیجه شده و به گوش داخلی که مرکز حفظ تعادل بدن است آسیب برسانند.
پس بهتر است در مصرف این قبیل داروها احتیاط کرده و خودسرانه سراغ آنها نروید.

فشار خون بالا و چشم‌ها
8- بیماری های چشمی
برخی از بیماری ها مانند دیابت می توانند آسیب جدی به بینایی زده و باعث بروز اختلالاتی در تعادل بدن شوند. اما باید بدانید که خود بیماری های چشمی نیز باعث بروز سرگیجه و عدم تعادل می شوند.
به عقیده متخصصان چشم، بررسی سالانه ی سلامت چشم برای تشخیص بیماری های احتمالی و پیشگیری از گسترش آنها مانند آب سیاه، آب مروارید و غیره لازم و ضروری است.
این بیماری ها روی درک ما از عمق و ارتفاع تاثیر منفی گذشته و سلامت بینایی را به خطر می اندازند. در بیشتر موارد تشخیص زودهنگام این بیماری های کمک زیادی در درمان آنها می کند.
درمان آب مروارید به بازیابی تعادل بدن کمک زیادی می کند.

مطلب پیشنهادی

ورم بدن در بارداری

ورم دست و پا در سه ماهه اول بارداری

ورم دست و پا در سه ماهه اول بارداری   ورم ورم (به آن ادم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *